Chłodnictwo i klimatyzacja

project_comment_file5c7e5d2aba32f-baner_podstrona_r

Złączki miedziane oraz  rury miedziane w sztangach i zwojach gołych i otulonych, przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych zasilanych czynnikami chłodniczymi, wodą lodową oraz systemy odprowadzania skroplin. Ekologiczne czynniki chłodnicze.

W instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych stosuje się rury o szczególnie wysokich wymaganiach dotyczących czystości  zgodnie z normą EN 12735-1. Ponadto oferujemy także rury z nadaną im równocześnie normą EN 13348.  Rury te występują w sztangach (rura twarda R290 oraz półtwarda R250) a także w zwojach otulonych i gołych (miękka R220).

Dbając o wysoką jakość oferowanych przez nas produktów w naszej ofercie znajdują się rury wiodących producentów z zabezpieczonymi końcówkami (zaciski lub kapy)  chroniącymi rurę przed dostaniem się zanieczyszczeń do środka.

Oferujemy także elementy do systemów odprowadzania skroplin wykonane z materiału PVC takie jak rury, łączniki, klipsy, a także pompki skroplin 

Rury miedziane Wieland Cuprofrio® i Cuprofrio.plus® mają wysoką wewnętrzną czystość, która jest trwale zapewniona przez indywidualnie zamknięte końce rur. Nadają się do czynników chłodniczych zgodnie z EN 12735-1. Rury Cuprofrio® są łatwe w montażu  i dodatkowo spełniają najwyższe wymagania jakościowe, dzięki wyjątkowo czystej i suchej powierzchni wewnętrznej. Zamknięte końce rur gwarantują również zachowanie tych cech podczas przechowywania i transportu. 

Rury Frigortec ciągnione na zimno przeznaczone są głównie  do transportu gazów technicznych w  systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych. Wyjątkową cechą tej rury jest jej czysta i sucha powierzchnia wewnętrzna. Końce rur są zamknięte fabrycznie.
Rury Frigotec w stanie miękkim – zwoje (R220) spełniają wymagania dla rur chłodniczych i klimatyzacyjnych zgodnie z normą EN 12735-1 , a te w stanie półtwardym (R250) oraz w stanie twardym (R290) również dla gazów medycznych zgodnie z EN 13348. Dostępne są w standardzie metrycznym i calowym w szerokiej gamie rozmiarów średnic.

FRIGOTEC Plus i FRIGOTEC DualPlus (dwie połączone rury o różnych wymiarach) to fabrycznie powlekane miedziane rurki stosowane w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych. Posiadają izolację piankową wykonaną z PE. Występują w formie zwojów w dwóch długościach: 25m i 50m o szerokiej gamie średnic.

Miedziana rura Feinrohren GREEN jest produkowana i trwale oznaczona zgodnie z normą EN 12735/1, specjalnie opracowana dla systemu cywilnego i przemysłowego w zakresie systemów grzewczych i chłodniczych. Stopień czystości tych rur jest bardzo wysoki.
Miedziana rura GREEN idealnie nadaje się do zastosowań z czynnikami chłodniczymi (R407C, R410A itp.) Wysokie mechaniczne właściwości tej rury sprawiają, że dzięki łatwości na zginanie i zabiegi typu kielichowanie jest łatwa i szybka w montażu. Rura GREEN jest dostępna w szerokiej gamie wymiarów. Oferujemy rurę w twardych sztangach (R290) w odcinkach 5m oraz typu miękkiego (R220) w  zwojach 15m, 30m, 50m.

Nasze magazyny zaopatrzone są w szeroki zakres rodzajów i rozmiarów łączników i zaworów miedzianych przeznaczonych do instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. W naszej ofercie znajdują się produkty jedynie wiodących producentów jak IBP i Sanha.

Posiadamy w ofercie naturalne czynniki chłodnicze, których cechą jest ich znikomy wpływ na środowisko naturalne.  Oferujemy szeroki wybór produktów do zastosowań w chłodnictwie oraz w klimatyzacji, w tym m.in. R404, R407, R410 i R744:

Oferujemy szeroką gamę łączników i rur z materiału PVC przeznaczonych do tworzenia systemów odprowadzania skroplin i innego rodzaju związków chemicznych, instalacji wody ciepłej i zimnej oraz w instalacjach klimatyzacyjnych.

Sposób łączenia tych rur odbywa się (w zależności od rodzaju łącznika) za pomocą specjalistycznego  kleju, gwintów i kołnierzy.