Elementy montażowe instalacji

Various plumbers tools and plumbing materials including copper pipe, elbow joint, wrench and spanner. shot on top of architects house plans on a bright stainless steel background.

Luty srebrne gołe i otulone, taśmy izolacyjne, techniczne, uchwyty zimnochronne, obejmy metalowe z gumą, czyściki do rur, kleje, farby do izolacji, płaszcze aluminowe, klipsy samozaciskowe.

Oferujemy szeroką gamę najwyższej klasy materiałów montażowych takich jak luty srebrne o zawartości od 2% do 45% Ag zarówno gołe jak i otulone przeznaczone do lutowania instalacji rurowych, luty CUP6.

Kleje i taśmy dedykowane do izolacji kauczukowych oraz kleje i czyściki do elementów PVC

Najwyższej jakości uchwyty zimnochronne, obejmy metalowe z gumą i wiele innych produktów wiodących marek.

W ofercie posiadamy wiele rodzajów lutów wiodących producentów o zawartości srebra od 2%-45% oraz luty bez zawartości srebra, jak np. CUP6.

Luty te oferujemy zarówno gołe, jak i w niekruszącej się otulinie z topnika.

AEROTAPE, Taśma kauczukowa AC

Samoprzylepna, elastyczna taśma z pianki kauczukowej o zamkniętej strukturze komórek. Idealna do owijania rur, zaworów i elementów instalacji z medium grzewczym i chłodniczym. Dobrze przywiera do metalu. Redukuje utratę energii, jest znakomita w zapobieganiu problemom kondensacji oraz stratom ciepła w systemach grzewczych oraz zimna w systemach chłodniczych.

Występują w różnych grubościach i długościach rolek. Skala temperatury stosowania w zależności od producenta Od -29 °C do + 93 °C

AEROFIX U, KAIMANN RT

Są to lekkie i sztywne uchwyty wykonane z opatentowanych materiałów izolujących o dużej wytrzymałości na ściskanie.  Są wysoce odporne między innymi na promieniowanie UV, warunki atmosferyczne i korozję. Dzięki nim izolacja jest dobrze trzymana przy jednoczesnym zapewnieniu że nie będzie ściśnięta, co minimalizuje ryzyko kruszenia się czy niszczenia izolacji w systemach rurociągów.

Ich dodatkową funkcją jest również pochłanianie wibracji.

Przeznaczone są do stosowania przy temperaturach roboczych (w zależności od producenta) w zakresie od -70 ° F do + 257 ° F, w tym w chłodnictwie halogenowo-węglowym, woda lodowa, solanka, czy  gorąca woda, para.

Typy uchwytów mogą być wyposażone w kołki rozporowe, dzielony pierścień, widełki, rolkę czy wieszaki

Oferujemy różnego typu obejmy – uchwyty metalowe służące do mocowania różnego rodzaju rur do ścian czy sufitów. Zaopatrujemy odbiorców w obejmy zarówno  gołe jak i z wkładką gumową, z kołkami i bez kołków montażowych, pojedyncze i podwójne

Oferujemy gamę produktów stworzonych specjalnie do pracy z izolacjami termicznymi wykonanymi z EPDM

Stosowanie farb do izolacji zwiększa ich odporność na promieniowanie UV. Oferowane przez nas produkty są niepalne i nietoksyczne. Trwale łączą się z powierzchnią izolacji, nie pękają, nie łuszczą się. Mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynku. Występują w kolorach białym i szarym. Mogą być mieszana z dowolnymi barwnikami akrylowymi.

Taśmy aluminiowe są doskonałe do łączenia i okrywania elementów z wełny szklanej i mineralnej, oraz elementów metalowych kanałów wentylacyjnych. Stanowią znakomita barierę dysfuzyjną w izolacjach chłodniczych.

Płaszcze aluminiowe mają za zadanie ochronę powierzchni izolacyjnej przed uszkodzeniem mechanicznym oraz stanowi dodatkową ochronę przed promieniami UV.

Można je stosować np. w pomieszczeniach technicznych lub na zewnątrz. Występują w formie zwojów, a także w postaci powlekanych fabrycznie otulin i mat. Dodatkowo spełniają funkcję estetyczną.